fbpx

Одинадцять принципів “Куренівки”

(натхенні десятьома принципами Burning Man)

1. Радикальне прийняття

Будь-хто може стати частиною спільноти, резидентом або гостем. Ми вітаємо та поважаємо незнайомця. Для участі в нашій спільноті не існує фейс-контролю, дрес-коду, тестів, співбесід або інших передумов, що обмежуть. В ситуації коли в нас немає фізичного простору для нових людей, ми будемо раді вас бачити щойно звільниться місце.

Радикальне прийняття може перетворити на радикальне виключення для порушників принципів спільноти.

2. Даруй та ділись

Куренівка віддана актам дарування. Цінність подарунку безумовна. Дарування не передбачає необхідності подарунку у відповідь або обвинувачення на щось подібної цінності. Ми шукаємо людей готових ділитись своїм часом, знаннями та ресурсами. Ми цінуємо та вдячні за будь-який внесок, незалежно від його грошової або культурної цінності.

3. Декомодифікація та відсутність комерційних намірів

ГО “Спільнота Бьорнерів України” і палац культури “Куренівка” – неприбуткові організації з прозорою фінансовою звітністю, яка щороку публікується після аудиту.

Принцип декомодифікації дозволяє зберегти нас від торгівлі цінностями, культурою, символами та вберігає від перетворення нашого простору в торгівельно-розважальний центр. В той же час, нам необхідно сплачувати рахунку та покращувати простір, оновлювати обладнання та закуповувати матеріали. Тому ми активно залучаємо фінансування, в тому числі проводимо платні події, отримані з яких кошти будуть витрачені на розвиток простору.

4. Радикальна самодостатність

Так само сильно як співтворення ми цінуємо самодостатність. Це означає, що кожен несе повну відповідальність за своє здоров’я, проекти, матеріали та особисті речі. В “Куренівці” знаходиться професійне обладнання, яким можна травмувати або позбавити життя себе або інших. Лише ви відповідаєте за дотримання техніки безпеки та гарно проведений час.

5. Радикальне самовираження

Радикальне самовираження виникає з унікальних здібностей особистості. Ніхто інший окрім особистості або ж групи, що співтворить, може визначати зміст самовираження. Не можна самовиражатись через приниження, засудження або утиски іншої людини або групи людей.

6. Спільні зусилля

Наша спільнота цінує креативні співпрацю та взаємодію, нам є чому навчити одне одного. Разом ми можемо реалізувати найамбітнішу ідею. Суспільний простір “Куренівка” створено завдяки та задля продовження реалізації цього принципу.

7. Громадянська відповідальність

Ми цінуємо громадянське суспільство. Члени спільноти які організовують події мають брати на себе відповідальність за громадський добробут та комунікувати громадянську відповідальність до учасників. Вони також мають брати відповідальність за проведення подій у відповідності з законодавством. Ми маємо нульову толерантність до порушень техніки безпеки та вживання наркотичних речовин, заборонених на території України. Незважаючи на те, що ми визнаємо право кожного розпоряджатися власним тілом, неповага та недотримання цих принципів ставить під загрозу існування спільноти. Тому ми повторюємо ще раз: заборонено вживати алкоголь в місцях роботи небезпечного обладнання, заборонено приносити та вживати на території “Куренівки” наркотичні речовини, заборонені законодавством України.

8. Не залишай сліду

Все просто: прибирай за собою, залишай чистими робочі місця, простір, туалет. Не проходь повз сміття, наше правило: твоя сміття – моє сміття. Бачиш сміття – прибери. Ми залишаємо місце чистішим, ніж воно було до нас.

9. Особиста участь

Лише учасники, ніяких глядачів – один з головних принципів Burning Man. Ми віримо що розвиток людини та суспільства неможливий без особистої активної участі. Тому ми запрошуємо всіх до роботи та гри. Навіть якщо ви представник ЗМІ та працюєте над матеріалом, вам необхідно буде спершу взяти участь у нашій діяльності.

10. Безпосередність

Безпосередній досвід багато в чому є наріжним каменем нашої культури. Ми прагнемо подолати бар’єри, що стоять між нами та визнанням і прийняттям власного внутрішнього світу, реальності довкола нас, участі в суспільстві та контакту зі світом природи. Жодна ідея не може замінити безпосередній досвід. Цей принцип допомагає нам не відкладати мрії на завтра, а діяти зараз. Спробуйте відкласти телефон та соцмережі і взяти безпоседеню участь в житті.

11. Толерантність

В культурі Burning Man є десять принципів, але ми вважаємо, що на цьому етапі розвитку українського суспільства нам важливо додати толерантність. Це означає прийняття людей такими, якими вони є незалежно від гендеру, сексуальної орієнтації, національності, політичних поглядів, інтелектуальних та творчих здібностей, місце проживання, поглядів на історичні події та мистецтво. Приймати на рівних без утисків, приниження та засудження. Прийняття права кожного на власну точку зору є базовим принципом будь-якого цивілізованого суспільства.